Program festivala

PROGRAM 19. PROLEĆNOG ROSA FESTIVALA ZDRAVLJA

Sreda 27. mart 2019.

10.05 Pozdravna reč

10.10 Predškolska ustanova „Dečji dani”, vrtić „Vila”

10.30 Baletska škola „Luj Davičo”

11.05 Svečano otvaranje

11.30 Studio klasičnog baleta i „Zvezdice u pokretu”, Kulturni centar Čukarica

11.55 Holi „Muzika i ples daju ti krila”, radionica za male đake sa koreografom Snežanom Vesković Zablaćanski, Holi kids

12.20 Tribina za osnovce „Koraci za ukazivanje prve pomoći – kako pružiti pomoć drugu”, dr Ivana Stefanović, Gradski zavod za hitnu medicinsku pomoć

13.00 Predškolska ustanova „Čukarica”

13.25 DSG borilačka akademija, Žarko Dukić

13.50 Ulepšavanje, oblikovanje tela i peglanje bora po ugledu na holivudske zvezde”, Endermološki LPG centar, Slavica Ljubojević

14.20 Vrtić „Hajdi” Predškolske ustanove „Rakovica” u saradnji sa DZ „Rakovica” i RTV Studio B 

14.50 Ritmika, Ritmičko-plesni studio „Olimpya”

15.15 Tribina Crvenog krsta Srbije: „Zdravo starenje”

15.40 Promocija knjige „Vodič za zdrav život”, prof. dr Radosav Dragojević; moderator Bata Đorđević

16.05 Radionica „Ključevi moći, tehnike za stvaranje života o kome ste uvek maštali”, dr Zorica Karanović

16.40 Ritmička gimnastika, Klub „Ritam”, Milena Reljin

17.05 Sportsko-rekreativni klub „Skok”

17.25 Sportski klub „Olimp”

17.45 Realni aikido, Aikidoke Svetskog centra realnog aikidoa Kluba Vračarević i Sportskog udruženja Džungla

18.10 Edukativni centar „LekArt”

18.30 Mali hor OŠ „Danilo Kiš”

18.40 Tribina „Svi na vagu – saveti o ishrani za zdrav i lep izgled”: Milka Raičević, Lidija Manić, Ivana Đorđević i gosti iznenađenja

19.15 Škola plesa „UV Dance”

Četvrtak 28. mart 2019.

10.00 Vežbe za treće doba: tai chi, Kulturni centar Čukarica

10.20 Sokolsko društvo Matica

10.45 Tribina Udruženja 50 plus: vežbanje i ples

11.30 Tribina za osnovce: „U zdravom telu zdrav duh – Kako da živimo zdravo uz pravilno vežbanje”, Branko Vorkapić, specijalista strukovni fizioterapeut

12.15 Maštaonica Srculence

12.30 Fortuna rota

12.50 „Sport za žene pobednice – posle raka dojke”, Ada Dudaković, Srpski Dragon boat savez

13.15 Školica sporta „Sportikus” 

13.35 Panel „Uticaj umetnosti na zdravlje”, Verica Ilić, istoričarka umetnosti, pesnikinja, slikarka i gosti

14.30 Stari DIF, prijatelj porodice

14.55 „Kako se izboriti sa oscilirajućim krvnim pritiskom”, prof. dr Višeslav Hadži-Tanović, kardiolog

15.25 Interaktivna radionica „DO-IN samomasaža tela preko stimulacije energetskih meridijana”, Peđa Filipović, kreator masaža i wellnes ambasador

15.50 Udruženje lekara – pisaca „Vidar”

16.40 Škola plesa „Mali princ”

17.00 Timbao Cubano

17.25 KC Caopeira senzala Beograd

17.45 „No fat no stress”

18.05 Tribina magazina „Blic žena” – „Glavobolje”, dr Srđan Sretenović, neurolog, prof.dr Alekdandar Milošević, urolog, Iva Štrljić, glumica, Olivera Joksimović Lola, čitateljka, Violeta Nedeljković, moderator

19.00 Baletski studio „Pirouette”

19.35 Fitness, Nacionalna fitness asocijacija Srbije i Nacionalna fit kids asocijacija

RASPORED KME I STRUČNIH TRIBINA

NA 19. PROLEĆNOM ROSA FESTIVALU ZDRAVLJA BEOGRAD

Sve KME će se održati u Konferencijskoj sali Doma Vojske Srbije (Ulica Braće Jugovića 19)

Prijava isključivo putem e-mail-a: kmefestivalzdravlja@gmail.com

Sreda 27. mart 2019.

10.15-10.50 Tribina Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut”: „Promocija zdravlja u zajednici i prevencija malignih bolesti”, dr Katarina Boričić, dr Mirjana Tošić, Zorka Zeba VMS

11.00-11.50 KME A1-653-19 „Racionalna upotreba niskokalorijskih zaslađivača”, prof. dr Budimka Novaković (2 boda)

12.00-12.50 KME A1-650-19 „Zagađenost vazduha i dijabetes”, prof. dr Predrag Đorđević (2 boda)

13.00-14.00 KME A1-653-19 „Nutri skor i značaj transparentne komunikacije nutritivnih svojstava proizvoda”, prof. dr Budimka Novaković (2 boda)

14.00-15.00 Tribina za mlade Ministarstva zdravlja Srbije o borbi protiv droga: dr Svetislav Mitrović, Institut za mentalno zdravlje, dr Tanja Čelebić, Specijalna bolnica za bolesti zavisnosti

15.30-16.00 „Prvi korak do zdravlja, detoksikacija organizma”, dr Mirjana Babić Simić, spec.opšte medicine

16.00-17.00 Tribina VMA i lista „Politika”: „Laparoskopske operacije žuči”, major dr Branimir Nešković, hirurg; „Operacije katarakte”, potpukovnik dr David Simonovski, oftalmolog; „Neuralgije”, major dr Viktor Pasovski, neurolog; moderator Danijela Davidov Kesar, novinarka „Politike”

17.00-17.30 „Cancer protection-dobrovoljno zdravstveno osiguranje u borbi protiv raka”, doc. dr Janko Samardžić, klinički farmakolog, „Dunav osiguranje”

17.30-18.30 Tribina RTS „Rak je izlečiv”; moderator dr Ivana Božović, novinarka RTS-a

18.30-19.00 „Trenutne mogućnosti kineske tradicionalne medicine”, dr Ana Žikić, lekar kineske tradicionalne medicine

19.00-19.30 „Zdravlje zglobova i kičme, osnov zdravlja čoveka”, Branko Vorkapić, specijalista strukovni fizioterapeut, Ambulanta za rehabilitaciju „Pro fizio”

19.30-20.00 „Qi gong”, Vladan Vidović, učitelj Qi gonga

Četvrtak 28. mart 2019.

9.45-10.45 Tribina o mentalnom zdravlju mladih i prevenciji suicida Ministarstva zdravlja Srbije i Klinike „Dr Laza Lazarević”: „Agresivnost u adolescenciji”, dr Radmila Ristić Dimitrijević, psihijatar i psihoterapeut

11.00-11.50 KME A1-654-19 „Prirodni načini lečenja policističnih jajnika”, prim. dr Amira Fazlagić (2 boda)

12.00-12.50 Tribina „Galenike”: „Racionalna upotreba antibiotika” prof. dr Milica Bajčetić, Medicinski fakultet Beograd; dr Branko Anđelković, „Galenika”

13.00-13.50 KME A1-652-19 „ Medicinski aspekti dehidracije”, prof. dr Sergej Ostojić (2 boda)

*Tribina predškolskih ustanova Srbije

14.00-15.00 KME A1-651-19 „ Karcinom i fertilitet”, dr sci med. Milan Milenković (2 boda)

15.00-15.45 Razgovor o aktuelnim problemima u predškolskim ustanovama

16.00-17.00 Tribina „Amity”: „Značaj aktivnog starenja i prepreke u upražnjavanju istog”, mr Nadežda Satarić, Sonja Lapatanov, Gabrijela Kragujević

17.00-17.30 „Beviplex – značaj optimalne doze kompleksa vitamina B”, dr Olga Stevanović, „Galenika”  

17.30-18.00 „Terapijske mogućnosti antioksidanata u prevenciji i restituciji posledica izazvanih agresijom slobodnih radikala”, prim. dr Petar Borović, International Health

18.00-18.30 „Homeopatija kao pomoć kod alergijske kijavice i drugih zdravstvenih tegoba”, mr ph Marija Krivačić, Deutsce Homeopatie Union

18.30-19.00 „Aromaterapija”, Milka Raičević, aromaterapeut, Yang living

19.00-19.30 „Osnovni principi isceljenja u duhovnoj medicini”, dr Mirjana Mićović, reiki učitelj

19.30-20.00 „Transcendentalna meditacija”, Milija Petrović, učitelj TM